Znovuzrození katalogu Follow.cz?

To jsem si zase naběhl. Osobně jsem čekal tak 500 retweetů, takže mě trochu překvapil nečekaně se objevivší závazek. Aneb něco málo k víkendové retweetovací smršti a co bude dál.

Pokud vás to náhodou minulo, tak jde o tenhle můj tweet:

Přes tisíc retweetů během dvou dnů je paráda, hlavně závěrečný finiš byl famózní. Navíc se to dostalo na Pooh.cz, čili první stupeň testu Dočekalem dosažen, a to se počítá 😛

Ještě o víkendu, stále plný euforie a optimismu, jsem sedl k počítači, našel své staré zdrojové kódy, strávil několik hodin snahou je rozeběhnout a pak je celé zahodil. Bez mučení se přiznám, že to nejsem schopný ani rozchodit, natož někam nasadit. Za ty tři čtyři roky se změnilo a posunulo tolik věcí, že než to záplatovat, bude rychlejší to napsat celé od začátku.

(Mimochodem jsem si při tom uvědomil, jak neuvěřitelně dlouhou cestu za tu dobu urazilo celé vývojové oddělení Medio, o kolik moc jsme se tu všichni zlepšili a posunuli vpřed. Stejně tak mě mrazí, když vím, že 95 procent dalších webdevel firem to bastlí pořád stejně.)

Znovuzrození Follow.cz bude, to slibuji. Svůj neprozřetelný závazek myslím opravdu vážně. Jenom nám na to dejte prosím trochu času, musí se to opravdu celé od počátku přepsat, ve volném čase či v přestávkách mezi klienty. Takže doufejme během jara.

A ještě na okraj. V současné chvíli máme k dispozici poměrně čerstvou databázi s cca 130 tisíci českých a slovenských Twitter účtů. A nad ní se už dají dělat hodně zajímavé věci, nejenom jednoduchý katalog. Už se na to celé moc těším.

5 odpovědí na “Znovuzrození katalogu Follow.cz?”

  1. Paráda, těším se :)
    Mimochodem, nepřemýšlel jsi o nějaké možnosti ti na vývoj přispět nějakou tou korunou? Určitě to nebude málo práce a nějaká (i třeba menší) finanční motivace se hodí vždycky :)

  2. [2] Kachlička: Práce to bude tolik, že drobné příspěvky to stejně ani zdaleka nepokryjí. Ono by to samozřejmě spíš chtělo nějaký jasný monetizační plán, který – ano, správně – není. Já to mám prostě jako zábavu a popravdě hlavní na tom pro mě není ten katalog jako takový, jako spíš ta data za tím, se kterými se dají dělat strašně zajímavé věci.

    [3] Dan: Změna na novou verzi Twitter API je asi jeden z deseti důvodů, kvůli kterým jsem v souhrnu došel k tomu, že to bude lepší celé přepsat, než se snažit oživit starý systém.

Komentáře jsou uzavřeny.