Webová erotika aneb CSS Naked Day 2008

Vezměte si běžné každodenní chlapské myšlenkové pochody. Třebas při pohledu na nějakou pěknou ženskou. Přemýšlíte a představujete si, co asi tak má dole pod vším tím zbytečným oblečením. Říkáte, že ne? A nejste náhodou programátoři?

Ono totiž přísně racionálně vzato – co by tam asi tak mohlo být, že jo. Pokaždé to samé, rozdíly jsou na úrovni implementačních detailů. Vždyť už je to unavující. O co zajímavější je takový pohled pod vnější slupku kdejakého webu!

Voskovec a Werich již před drahnými lety zpívali: „Je to pravda odvěká, céeseska dělaj web.“ Nebo tak nějak. Byvše oba slušně vychovaní nenapadlo je ani v nejmenším ve své písni odhalovat nižší vrstvy. Vyhnuli se tak elegantně problému, zda opěvovat XHTML, čímž zavčasu eliminovali hrozící Chamurappiho hněv.

Doba pokročila, sexuální revoluce dorazila i k nám a s ní i třetí ročník CSS Naked Day. Poodhrňme lem roucha a podívejme se aspoň jednou za rok svému webu až na kůži. Vystavme jej v celé jeho nahotě a nevinnosti, jak jej jen příroda stvořila. Co na tom, že občas uvidíme křivé nožičky, faldíky nebo celulitidu. Alespoň zjistíme, které partie do příštího roku řádně potrénovat.

Myšlenka ta ušlechtilá má ale jeden háček. Předloni se akce konala pátého dubna, loni taktéž pátého dubna, letos… Ti, kdož zrovna dnes odhalili ohanbí svých webů, nemoudře udělali. Algoritmus pro výpočet dne konání je totiž tak sofistikovaný, že Gaussovo velikonoční pravidlo je vedle něj triviální úlohou pro prvňáčky. Nemaje již intelektuálních sil na jeho pochopení přijímám to prostě jako fakt – devátý duben jest den, o který tu letos běží.

5 odpovědí na “Webová erotika aneb CSS Naked Day 2008”

  1. Na Blogu se držíme věčných hesel „dohnat a předehnat“, a tak jsme si (byť nezamýšleně) nahý den vyzkoušeli nanečisto už v průběhu minulého týdne. Všem se to moc líbilo, a tak to našim uživatelům určitě ještě párkrát připomeneme.

  2. A nežárlí tvůj web, když se díváš pod sukni jiným?

  3. „Byvše oba slušně vychovaní“
    Nevím, jestli se dají přechodníky kaskádovat… A pochybovat o trvalém slušném vychování pánů Voskovce a Wericha, to ti neprojde! Inu, ty vidy!

  4. Taky bych to skusil, kdybych už měl ten svůj web. Ale vzhledem k tomu, že na to furt není čas nebo chuť, asi požádám některýho klienta :D

Komentáře jsou uzavřeny.