Kredet A/209

Prohrabával jsem se tuhle prastarým balastem a náhle mou pozornost upoutal dopis. Dopis z Anglie. Mé oko zjihlo, duše se roztesknila, v paměti se vybavily kusé útržky vzpomínek.

Internet bylo tehdy neznámé slovo, e-mail vymoženost ze sci-fi, hoax smyšlená nadávka a řetězové dopisy se opisovaly ručně, v lepším případě na psacím stroji přes kopírák. Kredet A/209. Vzpomínáte?

Dopis z Anglie

Kdo obdrží tento dopis, ať políbí toho, koho má rád. Podívej se na tento zázrak. List byl pro Tebe štěstí. Originál je uložen v Anglii. Oběhl celý svět už 9×. Nyní bylo štěstí vysláno Tobě. Obdržíš ho do 4 dnů. Nejedná se o žert, štěstí Ti přijde poštou. Neposílej peníze, protože štěstí se nedá koupit. Odesílání dopisů nezdržuj, protože musí Tvé ruce opustit do 92 hodin.

Vlak Sají měl 4 000 000 dolarů. Z. Boro obdržel ve výhře v loterii 400 000 dolarů a ztratil je, protože přerušil řetěz štěstí. Konstantina Oslová obdržela dopis, poprosila sekretářku o 20 kopií a za několik dnů vyhrála 20 000 dolarů. Pavel Beran dopis vyhodil a do 10 dnů zemřel, protože přerušil řetěz štěstí a nevěřil v jeho moc. A. Dolinová obdržela dopis a zapomněla ho odeslat. Ztratila práci a když ho poslala později, získala práci ještě atraktivnější než předtím. Petra Růžičková zrovna psala kopii dopisu, když jí zavolal kluk, o kterého se dávno prala, a pozval ji do kina. Petra dopis neodeslala a ten kluk na rande nepřišel.

Proto prosím pošli tento dopis ve 20 kopiích a uvidíš, co se stane. To poznáš po 4 dnech. Řetězec štěstí pochází z Venezuely a byl napsán Santo Donem, misionářem z Jižní Ameriky. Kopie tohoto dopisu musí obcházet svět. Po několika dnech se dočkáš překvapení. Je to pravda. Když nevěříš na pověry, dávej pozor, co se stane po 4 dnech. Místo známky napiš KREDET A/209

Tenhle řetězový dopis, starý alespoň pětadvacet let, opěvovaný Janem Skácelem v jeho Malé recenzi na motlitbu a (jak mi připomněl PaulMan) vzpomenutý Františkem Ringo Čechem v Dívčí válce, přežil až do dnešních dnů a celkem bez problémů se adaptoval do podoby běžného e-mailovéhokomentářového hoaxu. Jsem hluboce dojat a držím palce do dalšího čtvrtstoletí!

Jedna odpověď na “Kredet A/209”

 1. Milovaná Vlasto,

  Předem mého dopisu přijmi srdečný pozdrav. Tento dopis ti přinese štěstí. Devětkrát oběhl kolem světa, devět dní po obdržení dopisu budete mít štěstí, tento dopis pochází z Nizozemí. To není žert. Štěstí vám přijde poštou. Musíte dvacet kopií poslat svým známým a počkejte, co se stane potom.

  Důstojník Bott dostal 2000 $, ale ztratil je, protože zmeškal odeslání dopisu. Usta Neseda obdržela tento dopis a vyhotovila kopie, které zaslala svým přátelům, několik dní na to, vyhrála v loterii 3 miliony rupií. Karl Gabitt hodil dopis do koše. Ihned mu zemřela žena a syn spadl ze skály. Gabitt dopis z koše vyndal a udělal dvacet kopií. Žena se mu uzdravila a syn se zachytil v pádu o výčnělek stromu.

  Za žádnou cenu nesmíte řetěz přerušit.

  Líbá tě Pitia

  P.S. Sibyle vyřiď, že jí brzo napíšu.

Komentáře jsou uzavřeny.