Jen tak si na chvíli zamrznout

Představte si, že jdete večer po práci poklidně vestibulem do metra. A najednou z ničeho nic se svět zastaví. Všichni lidi kolem vás rázem znehybní, zmrznou, zůstanou tak, jak jsou. Uprostřed hovoru, gesta nebo kroku. Náhlé nečekané ticho…

Provozováním podobných úžasných reality hacků na veřejných místech je známá skupina Improv Everywhere.

Abych dostál akademickému zatřídění zadost, cituji kamaráda Josefa Valentu, který maje na to školy nazývá takové aktivity pojmem „nespecifická scéničnost, tedy ta, která není ‚zas až tak, ba též vůbec‘ divadlem“.

Improv Everywhere nezůstali zdaleka jen u zamrzání a od roku 2001 do dneška vymysleli a uspořádali na 70 podobných akcí. Mezi další povedené kousky z jejich dílny patří například nakupování bez triček, variací na dané téma je cestování bez kalhot, dále pak hromadné následování instrukcí v MP3 přehrávači, spontánní muzikál Can I Get A Napkin, lehce prudicí symfonie mobilních telefonů nebo taneční performance v obchoďáku.

Nápad se zamrznutím stovek lidí na Grand Central Station v New Yorku se stal velice populární. Před měsícem se zopakoval na londýnském Trafalgar Square, před pár dny v Paříži a příští týden nás jeho realizace čeká i v Praze.

Akce má název Freezing Prague 2008 a dojde k ní v úterý 18. března 2008 v 17.00 hodin do vestibulu metra Muzeum. Cílem je hromadné zamrznutí tolika lidí, kolik se jen sejde. Podrobný popis najdete na webu www.flash-mob.cz.

A co vy, přijdete také?

7 odpovědí na “Jen tak si na chvíli zamrznout”

  1. Já bych i přišel :) Podobné střeštěnosti jsou mi sympatické.

  2. jen dalsi napad: vymyslet na nejakou pisen tanec, rozeslat pres net, dat si do mp3 tu pisnicku a pak hromadne predvest nacvicenou kreaci ( cas bysme mohli sladit trebas pomoci: http://presny-cas.wz.cz/), piste na mail, jestli by byl zajem a my bysme kdyztak neco vymysleli ;-) Zatim se mejte a budu se tesit na odpovedi ;-)

  3. já jsem tam byla a bylo to docela dobry, akorat ze nas tam bylo hrozne moc, takze ty lidi mezi nama nemohli vubec prochazet a akorat nadavali, ze tam prekazime :-(

  4. nějaké informace o freeze 2009? z důvodu kapacity lidí bych to přesunul nahoru na václavák nebo na staromák a aby se vědělo kolik cirka příjde zavedl bych autorizaci… nevíte někdo o něčem na kdy se to plánuje?

Komentáře jsou uzavřeny.