Pusťte černochy na hřiště!

Negři jsou podřadná rasa a šimpanzi. Vedle toho taky smrdí, kradou a vraždí. Je nad slunce jasné, že negr nepatří na fotbalové hřiště. Znesvěcuje mužstvo i celou hru, slušní a poctiví lidé jsou nuceni se na něj z tribuny dívat. Urážka bílé rasy. Hnus. 

Je přeci správné bučet a pískat, kdykoliv vstoupí na trávník nebo se dotkne míče. Dát najevo, že tady není něco v pořádku. A to sakra není. Manažeři a trenéři mančaftu nejen že ho tam vůbec pustili, ale jako by ani neviděli, jak to půlku stadionu hluboce uráží a ponižuje. Přitom od začátku neměli vůbec nic takového dopustit. Ne v naší slušné společnosti, ve které není pro smradlavého negra místo.

Jenže oni černoši převážně nesmrdí, nevraždí a nekradou. Možná se to tak někomu mohlo u Kennedy Chihuriho zdát, protože je černý. Ve skutečnosti jen vždy hrál prvotřídní profesionální fotbal.

Pole dance není striptýz ani nic podobně sexisticky urážlivého. Možná by se tak někomu mohl jevit, protože je tam taky tyč a je taky vidět holý pupík. Ve skutečnosti je to dost náročný sport a zároveň legitimní show. Show, při které se cítí být uráženi a ponižováni jen ti, kdo mají v hlavě bubáka a omylem ji zaměňují za striptýz nebo jinou objektifikující prvoplánovitě sexistickou estrádu. Ti, kteří vidí v každém černochovi smradlavého vraha.

Popravdě jediný, kdo tu je kvůli předsudkům a bubákům v hlavách neprávem urážený a ponižovaný, jsou právě černoši a pole-dancerky. Se zloději a striptýzem jsou v jedné větě házeni do stejného pytle a od toho se pak odvozují všechny zcestné a zavádějící důsledky.

Netuším, jestli na hradeckém barcampu nějaký černoch něco ukradl nebo si trochu zasmrděl. A není to pro tuhle obecnou diskuzi podstatné. Neschovám černocha na celý zápas v šatně proto, že na tribuně sedí pár Američanů, které by to mohlo urazit, protože v Americe přece černoši smrdí, kradou, vraždí a posledních pár set let se vždycky bili a segregovali. A odmítám naslouchat bučícím tribunám a podle takového vox populi se seriózně bavit o tom, zda černoši patří na hřiště a pole-dancerky na veřejnou show.

Už taková debata sama o sobě je pro ně urážející.