La Trine ve stopách bulváru

Vezměte naprosto marginální úkaz. Nafoukněte ho do obrovských rozměrů. Spojte ho uměle s událostí, o které se v posledních dnech hodně hovoří. Vykonstruujte nad tím teorii spiknutí. Jemně naznačte, že se jedná o podvod století.

Když provozovatel na místní poměry nezvykle rychle zasáhne a začne hned problém řešit, nazvěte to zametáním stop. Pokud se nakonec nastíněné podvody a spiknutí nepotvrdí, pochvalte se dodatečně, jak jste všechno hezky vypátrali.

David Grudl si pro start svého nového blogu La Trine vybral cestu bulváru. Narozdíl od mnoha jiných mu k jeho blogerské reinkarnaci negratuluji. Jistě, první článek na zcela novém blogu a prakticky okamžitě vzbudil velkou pozornost, přivedl zajímavou návštěvnost, rozproudil bohatou diskuzi a nakonec nejspíš i způsobí vyřešení jednoho marginálního úkazu. Ale za tuhle cenu? Davide, v minulosti jsi už nesčetněkrát ukázal, že máš na víc. Opravdu je tohle nutné?

Anebo má pravdu Marek Prokop a celé je to úplně jinak, totiž že se jedná opět jen o další z Davidových proslulých nevážně-mystifikačních příspěvků?

6 komentářů u „La Trine ve stopách bulváru

 1. PaulMan

  Že si vůbec dáváš tu práci a komentuješ to – fakt, že jak Grundl, tak Malý mají z Blog.cz dlouhodobý komplex, nespavost a bolesti zubů, je myslím dost zoufale profláklý, takže většina jejich příspěvků na toto téma vypadá podobně :)

 2. Pavel Cvrček

  Já bych to neviděl tak černě. Podnadpis pokládá zajímavé otázky. Opravdu má Blog.cz 400 000 aktivních blogerů? Kde se berou, když si připočtu, kolik je tak průměrný věk bloggerů na Blog.cz? Honzo, kolik si myslíš, že jich reálně je? 400 000? 400 000 – 1500 (viz diskuse pod odkazovaným příspěvkem) nebo je to jiné číslo? Osobně mi tu něco nevoní.

 3. David Grudl

  Asi se dá pochopit, že to bereš osobně, obrana bývalého zaměstnavatele je vlastně vcelku sympatická, jenže tím nahráváš rovině, které jsem se chtěl vyhnout (viz hloupé výkřiky [2]). Ve výsledku mi vytýkáš prostředky, které jsi sám právě použil. Naopak se mi velmi líbily věcná vyjádření pod pátracím článkem Adama Javůrka.

 4. Martin Malý

  [2] Ano, nespavostí trpím od svých třinácti let, děkuji za pozornost, je to opravdu nepříjemná věc, kdo to znáte, tak víte. Piju na to třezalkový čaj. Bolestí zubů jsem se zbavil v roce 2002 díky perfektní péči MUDr. Krále, doporučil bych, ale on nové pacienty nebere. Ještě jste zapomněl na to, že mívám migrény a někdy i problém se žlučníkem.

  Jak David Grudl, to nevím. Nevím ani co Grundl, toho dokonce vůbec neznám. A už vůbec netuším, jakou to má souvislost s vaším zaměstnavatelem a blog.cz.

  Ještě odpovím na osobní útok, který, jestli dobře tuším, souvisí s tím, že jsem autorem Bloguje.cz, a i když to bude brzy rok, co jsem z Bloguje odešel, tak jsem s ním stále spojován: Chápu, že bráníte svého zaměstnavatele, ale dovolte drobné FYI – mou ambicí bylo vytvořit systém, kde by mohli psát lidé, které bych rád četl. Nikoli „největší“ ani „nejnavštěvova­nější“, ale „kvalitní s kvalitním obsahem“. Má ambice byla z mého pohledu splněna vrchovatě – systém funguje k mé naprosté spokojenosti, od počátku udával směr technologického vývoje českých blogovadel (i blog.cz, že?), spolupracuje s jinými blogovacími servery, je dodnes používán kvalitními autory a nabízí jim to, co jinde nenajdou, autoři z Bloguje.cz vydali několik knih – to vše bez PR podpory. Z čeho bych tedy měl mít já osobně ten dlouhodobý komplex, který mi připisujete? Z toho, že jsem dokázal, co jsem si předsevzal? Z toho, že Bloguje je dodnes technicky nejvyspělejší české blogovadlo? Z toho, že má převážně díky mému vedení nejvyšší zastoupení smysluplných blogů a nejmíň „blogísků“? Mnojo, máte pravdu, musím mít zoufale profláklý komplex z blog.cz jako prase… ;) (A to se neptám, co s tím vším má společného David.)

 5. tark

  Honzo, neměl bys zapomínat na jednu věc. Od Davida můžeš čekat vše ;-)

Komentáře nejsou povoleny.