Kredet A/209

Prohrabával jsem se tuhle prastarým balastem a náhle mou pozornost upoutal dopis. Dopis z Anglie. Mé oko zjihlo, duše se roztesknila, v paměti se vybavily kusé útržky vzpomínek.

Internet bylo tehdy neznámé slovo, e-mail vymoženost ze sci-fi, hoax smyšlená nadávka a řetězové dopisy se opisovaly ručně, v lepším případě na psacím stroji přes kopírák. Kredet A/209. Vzpomínáte?

Dopis z Anglie

Kdo obdrží tento dopis, ať políbí toho, koho má rád. Podívej se na tento zázrak. List byl pro Tebe štěstí. Originál je uložen v Anglii. Oběhl celý svět už 9×. Nyní bylo štěstí vysláno Tobě. Obdržíš ho do 4 dnů. Nejedná se o žert, štěstí Ti přijde poštou. Neposílej peníze, protože štěstí se nedá koupit. Odesílání dopisů nezdržuj, protože musí Tvé ruce opustit do 92 hodin.

Vlak Sají měl 4 000 000 dolarů. Z. Boro obdržel ve výhře v loterii 400 000 dolarů a ztratil je, protože přerušil řetěz štěstí. Konstantina Oslová obdržela dopis, poprosila sekretářku o 20 kopií a za několik dnů vyhrála 20 000 dolarů. Pavel Beran dopis vyhodil a do 10 dnů zemřel, protože přerušil řetěz štěstí a nevěřil v jeho moc. A. Dolinová obdržela dopis a zapomněla ho odeslat. Ztratila práci a když ho poslala později, získala práci ještě atraktivnější než předtím. Petra Růžičková zrovna psala kopii dopisu, když jí zavolal kluk, o kterého se dávno prala, a pozval ji do kina. Petra dopis neodeslala a ten kluk na rande nepřišel.

Proto prosím pošli tento dopis ve 20 kopiích a uvidíš, co se stane. To poznáš po 4 dnech. Řetězec štěstí pochází z Venezuely a byl napsán Santo Donem, misionářem z Jižní Ameriky. Kopie tohoto dopisu musí obcházet svět. Po několika dnech se dočkáš překvapení. Je to pravda. Když nevěříš na pověry, dávej pozor, co se stane po 4 dnech. Místo známky napiš KREDET A/209

Tenhle řetězový dopis, starý alespoň pětadvacet let, opěvovaný Janem Skácelem v jeho Malé recenzi na motlitbu a (jak mi připomněl PaulMan) vzpomenutý Františkem Ringo Čechem v Dívčí válce, přežil až do dnešních dnů a celkem bez problémů se adaptoval do podoby běžného e-mailovéhokomentářového hoaxu. Jsem hluboce dojat a držím palce do dalšího čtvrtstoletí!

1 thought on “Kredet A/209

 1. PaulMan

  Milovaná Vlasto,

  Předem mého dopisu přijmi srdečný pozdrav. Tento dopis ti přinese štěstí. Devětkrát oběhl kolem světa, devět dní po obdržení dopisu budete mít štěstí, tento dopis pochází z Nizozemí. To není žert. Štěstí vám přijde poštou. Musíte dvacet kopií poslat svým známým a počkejte, co se stane potom.

  Důstojník Bott dostal 2000 $, ale ztratil je, protože zmeškal odeslání dopisu. Usta Neseda obdržela tento dopis a vyhotovila kopie, které zaslala svým přátelům, několik dní na to, vyhrála v loterii 3 miliony rupií. Karl Gabitt hodil dopis do koše. Ihned mu zemřela žena a syn spadl ze skály. Gabitt dopis z koše vyndal a udělal dvacet kopií. Žena se mu uzdravila a syn se zachytil v pádu o výčnělek stromu.

  Za žádnou cenu nesmíte řetěz přerušit.

  Líbá tě Pitia

  P.S. Sibyle vyřiď, že jí brzo napíšu.

Comments are closed.